Pod koniec 2020 roku na rzecz związku wyznaniowego Rodzima Wiara została zakupiona ziemia. Miejsce to zostało nazwane Osadą Mokoszy. W ubiegłym roku odbyły się tam dwa obrzędy: Dziady i Szczodre Gody. Poniżej prezentujemy fotorelację ze SzczodregoWieczoru na naszej własnej ziemi położonej na zachodnim stoku świętej Góry Ślęży. 
31 października 2020 roku (sobota) zapraszamy na obrzęd Dziadów, organizowany przez Szczecińskie Gniazdo Rodzimej Wiary. Obrzęd jak co roku odbędzie się w Lesie Arkońskim (Szczecin), w stałym miejscu obrzędowym. Obrzęd planowo rozpocznie się o godz. 19:00. Zbiórka ma miejsce pół godziny wcześniej na parkingu koło Arkonki (przy wejściu do lasu). Zapraszamy wszystkich rodzimowierców, sympatyków Rodzimej Wiary oraz osoby pragnące zobaczyć jak wygląda obrzęd rodzimowierczy. Jeśli chciałbyś/chciałabyś zapytać o coś w sprawie obrzędu lub pomóc w jego organizacji - prosimy o skorzystanie z formularz kontaktowego w dziale KONTAKT.
19 września 2020 roku (sobota) zapraszamy na obrzęd Święta Plonów, organizowany przez Szczecińskie Gniazdo Rodzimej Wiary. Obrzęd jak co roku odbędzie się w Lesie Arkońskim (Szczecin), w stałym miejscu obrzędowym. Obrzęd planowo rozpocznie się o godz. 19:00. Zbiórka ma miejsce pół godziny wcześniej na parkingu koło Arkonki (przy wejściu do lasu). Zapraszamy wszystkich rodzimowierców, sympatyków Rodzimej Wiary oraz osoby pragnące zobaczyć jak wygląda obrzęd rodzimowierczy. Jeśli chciałbyś/chciałabyś zapytać o coś w sprawie obrzędu lub pomóc w jego organizacji - prosimy o skorzystanie z formularz kontaktowego w dziale KONTAKT.
Związek Wyznaniowy Rodzima Wiara zaprasza na Święto Mokoszy które odbędzie się w Warszawie dnia 15 sierpnia 2020 roku. Mokosz jest ziemią, która nas nosi. Jest płodną wilgotną matką. Jest opiekunką. Ona plecie nici naszego losu. Ona nas karmi swoimi plonami. To jej oddamy cześć tego dnia. Choć jest to typowo kobiece święto zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Jeśli ktoś ma ochotę złożyć swoje dary jest to bardzo mile widziane. Miejscem zbiórki jest pętla autobusowa na ul. Gwiaździstej, gdzie spotykamy się o godz. 17.00. Stamtąd udamy się na miejsce obrzędu, który rozpocznie się dokładnie o godz. 18.00, dlatego prosimy wszystkich o punktualność, chyba że ktoś zna miejsce docelowe. Dojazd do pętli autobusami linii: 122, 157, 185, 197, również 121 i 205 (przystanek boczny). Przydatna strona informacyjna: https://www.wtp.waw.pl/ Serdecznie zapraszamy! kontakt z organizatorem: Paulina "Gudrun" Łukasiewicz 570 080 666
Oddział Mazowiecki Związku Wyznaniowego Rodzima Wiara obchodził dnia 18 lipca Święto Peruna, patrona gromów i błyskawic, odwagi i męstwa, wojny i walki. Obrzędowi towarzyszyła rodzinna atmosfera i zjednoczył on rodzimowierców z wielu zakątków Polski. Ukoronowaniem samego święta były igrzyska Perunowe w których nie zabrakło takich zawodów jak strzelanie z łuku, walka na miecze czy przeciąganie liną. W niektórych dyscyplinach brały nawet udział przybyłe na miejsce dzieci. Podczas tegorocznego Święta Peruna wielkim wzbogaceniem a jednocześnie elementem obrzędowym który przykuł uwagę wielu oczu były postrzyżyny Ziemowita – syna żercy Wojnara. Zapraszamy na krótką relację filmową ze święta!  Święto Peruna

Logowanie

Najbliższe święto

Kupała 21.06.2021 20:00 585 Dni
1996-2023 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος