czwartek, 30 sierpień 2012

Wspólna Perunica SW, RW i RKP w Warszawie (fot. Mateusz Grochocki)W sobotę 21 lipca w Warszawie odbyły się organizowane przez trzy związki wyznaniowe: Zachodniosłowiański Związek Wyznaniowy Słowiańską Wiarę, Rodzimą Wiarę oraz Rodzimy Kościół Polski Igrzyska Słowiańskie ku czci Peruna i poświęcony mu Obrzęd.

Od południa aż do zmierzchu na wynajętym przez nas grodzie Słowian i Wikingów "Jomsborg" toczyły się na chwałę Boga Wojowników różnorodne zawody sportowe. Maluchy brały udział w konkursie rzucania gwoździem do celu, wyścigu z jajkiem na łyżce i nauce strzelaniu z łuku, dla dorosłych zaś odbyły się zapasy, zawody w siłowaniu się na rękę, potrójny konkurs łuczniczy i konkurs picia piwa z kufla na czas. Zwycięzcy zostali uhonorowani laurami pod postacią cukierków (dla najmłodszych uczestników) oraz piwem (odpowiednik cukierków dla starszych) oraz nieśmiertelną sławą. W przerwach między poszczególnymi dyscyplinami odbyły się także pokazy walki wojów, którzy stoczyli 3 bitwy ku uciesze gawiedzi.

 

O zmierzchu rozpoczeliśmy przygotowania do Obrzędu, bramy grodu zostały zamknięte, a przeszło 80 Wiernych stanęło w kręgu. Czterech żerców z trzech związków wyznaniowych wspólnie oddało cześć Perunowi, składając żertwę, wznosząc modlitwy i pieśni pochwalne na jego cześć. Uczciliśmy także biorących udział w pokazach walki wojowników oraz naszych przodków, którzy w przeszłości przelewali krew za naszą wolność.

Po Święcie w hali grodu Jomsborg na suto zastawionych ławach odbyła się biesiada, która trwała do późnej nocy.

Więcej zdjęć: www.mgrochocki.pl

Autor: Żywia

Logowanie

Najbliższe święto

Kupała 21.06.2021 20:00 526 Dni
1996-2022 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος