Rodzima Wiara jest SŁOWIAŃSKĄ religią etniczną co znaczy, że jest to specyficzny system wierzeń który wykształcił się w obrębie naszego etnosu i jest ściśle związany ze SŁOWIAŃSKĄ tradycją, kulturą i specyfiką zamieszkiwanego przez nas teren. Zgodnie z postanowieniami starszyzny rodowej, zgromadzonej na II Rodowym Słowiańskim wiecu w Kobryniu na Białorusi (7 sierpnia 2004 r.), do rodzimej słowiańskiej wiary mogą należeć osoby które:

‡ są pochodzenia słowiańskiego
‡ szanują tradycyjne słowiańskie obyczaje
‡ uznają rodzimowierczy światopogląd
‡ sławią odwiecznych Słowiańskich Bogów

Poniżej udostępniamy dwa dokumenty:

Wyznanie Wiary - jest to dokument w którym osoba podpisująca przyjmuje Wyznanie Wiary Lechitów jednak na tym poprzestaje i nie wchodzi w struktury organizacyjne Rodzimej Wiary.

Oświadczenie woli przystąpienia do Rodzimej Wiary - jest dokumentem którego złożenie rozpoczyna wejście w Rodzimą Wiarę.

Oba dokumenty należy wysłać pod adres jaki podajemy niżej.

Jak wstąpić do Rodzimej Wiary:

1. Skontaktuj się z Nami (najpewniej poprzez e-mail), powiemy jak szukać kontaktu z najbliższym Oddziałem lub Gniazdem Rodzimej Wiary.

2. Przyjdź choćby raz na obrzęd który jest organizowany najbliżej Twojego miejsca zamieszkania, poznaj miejscowych członków Rodzimej Wiary - daj się poznać.

3. Pobierz, wydrukuj, wypełnij i wyślij "Wyznanie Wiary" oraz "Oświadczenie woli przystąpienia do Rodzimej Wiary" pod adres:

Naczelnik Rodzimej Wiary
dr Stanisław Potrzebowski
ul. Strzegomska 198 m. 20
54-432 Wrocław
woj. dolnośląskie

Koniecznie wyślij skan dokumentu (tylko Oświadczenia woli) pod Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. !

Uzupełnij wszystkie pola w dokumentach.

4. Działaj i wspieraj Rodzimą Wiarę w swoim regionie.

Prawdziwym Członkiem Rodzimej Wiary stajesz się nie przez deklaracje i dokumenty - tylko przez Wiarę i działanie!

Logowanie

Najbliższe święto

Święto Plonów 22.09.2019 20:00 7 Dni Święto Plonów

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος